Media Port

Skupiamy się na sprzedaży internetowej

poprzez nasze sklepy: 1but.pl i takemore.net

Media Port powstała w 2000 roku jako provider usług hostingowych. Obecnie firma skupia się w 100% na sprzedaży internetowej.

Firma Media Port została założona w roku 2000 w formie spółki cywilnej. W początkowym okresie istnienia była providerem usług hostingowych.  Rok 2002 to intensywny rozwój działalności projektowej – tworzenie i wdrożenia dedykowanych rozwiązań informatycznych (aplikacje internetowe oraz desktop’owe, oprogramowanie baz danych, multimedia).

Rok 2006 to skierowanie zainteresowania na obszary integracji systemów informatycznych i intensywny rozwój autorskich interfejsów służących tworzeniu wielopłaszczyznowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami – systemami monitoringu, bezpieczeństwa w przemyśle i służbie zdrowia, kontroli dostępu i automatyki przemysłowej.

Działalność projektowa i wdrożeniowa trwa nieprzerwanie do roku 2010, kiedy to firma skierowała energię na obszar e-commerce. Nowa optyka zaowocowała przejęciem platformy handlowej 1but.pl (sięgającej korzeniami do roku 2004) oraz nową strukturą właścicielską i formą prawną (sp. z o.o.).

Okres od 2010 roku to koncentracja aktywności na rozwoju platformy e-commerce w Polsce i kilku innych krajach europejskich (Niemcy, Francja, Wiela Brytania, Czechy, Słowacja) oraz stopniowe redukowanie pozostałych obszarów działalności firmy. Rok 2015 przyniósł uruchomienie e-sklepu w USA.
Pod koniec 2016 roku firma została przekształcona w spółkę komandytową.

W roku 2017 powstały kolejne e-sklepy: w Irlandii, Włoszech i Austrii.

Obecnie firma skupia się w 100% na rozwoju sprzedaży internetowej na całym świecie pod własnymi markami: 1but.pl i takemore.net. Media Port należy w 100% do polskich właścicieli, którzy jednocześnie zasiadają w Zarządzie:
Piotr Przybylski – Prezes Zarządu
Grzegorz Szrama – Wiceprezes Zarządu
Piotr Nusbaum – Członek Zarządu